2017-års gruppträning pågår för fullt!

Nedan hittar du gruppindelning, dagar & tider.
OBS! Kontakta oss alltid om du inte kan komma på träningen!

Shop: 0410-330480
Lars Mobil: 0708-584260 (SMS Ok)

Elitgruppernas extra privatlektioner

Om du vill boka lektion enligt ditt spelarkontrakt kan du boka på 3 sätt.
1. Direkt med Lars
2. I shopen eller
3. Online via “Boka tid-knappen” nedan.
(Vid onlinebokning väljer du 25-minuters lektion för 1 person, men priset är givetvis det som ingår i kontraktet…)

ELIT grupp on. 17:00

Gruppindelning

1. Frida Blennow
2. Tova Jönsson
3. Tina Håkansson
4. Tove Dellberg
5. Miranda Borg
Tränare: Lars Lindh
Till våren ändras grupperna.

Vinter 16/17

On. 16/11 17.00-17.55
On. 23/11 INGEN TRÄNING
On. 30/11 17.00-17.55
On. 7/12 17.00-17.55
On. 14/12 17.00-17.55
JULUPPEHÅLL
On. 25/1 17.00-17.55
On. 1/2 17.00-17.55
On. 8/2 17.00-17.55
On. 15/2 17.00-17.55
On. 22/2 INGEN TRÄNING
On. 1/3 17.00-17.55
On. 8/3 INGEN TRÄNING5
On. 15/3 17.00-17.55

ELIT grupp on. 18:00

Gruppindelning 

1. Wille Aaröe (25/1-15/3)
2. Hampus Borg (16/11-14/12)
3. Linus Jönsson
4. Ludvig Andersson
5. Daniel Jönsson
Tränare: Lars Lindh
Till våren ändras grupperna.

Vinter 16/17

On. 16/11 18.00-18.55
On. 23/11 INGEN TRÄNING
On. 30/11 18.00-18.55
On. 7/12 18.00-18.55
On. 14/12 18.00-18.55
JULUPPEHÅLL
On. 25/1 18.00-18.55
On. 1/2 18.00-18.55
On. 8/2 18.00-18.55
On. 15/2 18.00-18.55
On. 22/2 INGEN TRÄNING
On. 1/3 18.00-18.55
On. 8/3 INGEN TRÄNING
On. 15/3 18.00-18.55

ELIT grupp on. 19:00

Gruppindelning 

1. Pontus Persson (25/1-15/3)
2. Pontus Larsson
3. Wille Aaröe (16/11-14/12)
4. Hjalmar Karlsson
5. Hampus Borg (25/1-15/3)
Tränare: Lars Lindh
Till våren ändras grupperna.

Vinter 16/17

On. 16/11 19.00-19.55
On. 23/11 INGEN TRÄNING
On. 30/11 19.00-19.55
On. 7/12 19.00-19.55
On. 14/12 19.00-19.55
JULUPPEHÅLL
On. 25/1 19.00-19.55
On. 1/2 19.00-19.55
On. 8/2 19.00-19.55
On. 15/2 19.00-19.55
On. 22/2 INGEN TRÄNING
On. 1/3 19.00-19.55
On. 8/3 INGEN TRÄNING
On. 15/3 19.00-19.55

ELIT EXTRA

Elit extra har uppehåll under vintern och återkommer till våren igen!

ELIT A

Gruppindelning
Frida Blennow
Miranda Borg
Tova Jönsson
Tove Dellberg
Ludvig Andersson
Wille Aaröe
Tina Håkansson
(Emelie Blennow, sommar)

Dagar & Tider vår, sommar & Höst
• ti. 21/3 18:00 upptaktsmöte på TBGK
• on. 29/3 18:00-18:50
• Lö.-sö. 1/4-2/4 Läger Halmstad Golfarena + spel på annan bana.
• on. 5/4 18:00-18:50 Eget Fokus*
• on. 12/4 18:00-18:50
• on. 19/4 Ej träning
• on. 26/4 18:00-18:50
• on. 3/5 18:00-18:50 Eget Fokus*
• Sö. 7/5 Juniorserien Flommen
• on. 10/5 18:00-18:50
• on. 17/5 18:00-18:50 Eget Fokus*
• Sö. 21/5 Juniorserien Bokskogen
• on 24/5 18:00-18:50
• on. 31/5 18:00-19:50 Spel på banan
• on. 7/6 Ej träning
• on. 14/6 Ej träning
• Lö. 17/6 Juniorserien Trelleborg
• on. 21/6 18:00-18:50
• on. 28/6 Ej träning
• on. 5/7 18:00-18:50 Eget Fokus*
• Sö. 9/7 Juniorserien Ljunghusen
• on. 12/7 18:00-18:50
• 
on. 19/7 18:00-18:50
• 
To.-lö. 20-22/7 Damserien Öijared
• 
Fr.-Lö. 21-22/7 Herrserien Tegelberga
• 
on. 26/7 Ej träning
• 
on. 2/8 18:00-18:50 Eget Fokus*
• 
on. 9/8 18:00-19:50 Spel på banan
• 
on. 16/8 Ej träning
• 
on 23/8 18:00-18:50
• 
on. 30/8 18:00-18:50 Eget Fokus*
• 
on. 6/9 Ej träning
• 
on. 13/9 18:00-18:50
• 
on. 20/9 Ej träning
• 
on. 27/9 18:00-18:50
• 
on. 4/10 18:00-18:50 Utvärdering

Eget Fokus*Under pass märkta med eget fokus, hjälper Lars dig att träna på det du väljer att du behöver fokusera mer på just då.

ELIT B

Gruppindelning
Hjalmar Karlsson
Albin Karlsson
Hampus Borg
Linus Jönsson
Pontus Larsson
Pontus Persson
Daniel Jönsson

Dagar & Tider vår, sommar & Höst
• ti. 21/3 18:00 upptaktsmöte på TBGK
• on. 29/3 19:00-19:50
• Lö.-sö. 1/4-2/4 Läger Halmstad Golfarena + spel på annan bana.
• on. 5/4 19:00-19:50 Eget Fokus*
• on. 12/4 19:00-19:50
• on 19/4 Ej träning
• on. 26/4 19:00-19:50
• on. 3/5 19:00-19:50 Eget Fokus*
• Sö. 7/5 Juniorserien Flommen
• on. 10/5 19:00-19:50
• on. 17/5 19:00-19:50 Eget Fokus*
• Sö. 21/5 Juniorserien Bokskogen
• on. 24/5 19:00-19:50
• on. 31/5 Ej träning
• on. 7/6 18:00-19:50 Spel på banan
• on. 14/6 Ej träning
• Lö. 17/6 Juniorserien Trelleborg
• on. 21/6 19:00-19:50
• on. 28/6 Ej träning
• on. 5/7 19:00-19:50 Eget Fokus*
• Sö. 9/7 Juniorserien Ljunghusen
• on. 12/7 19:00-19:50
• on. 19/7 19:00-19:50
• To.-Lö. 20-22/7 Damserien Öijared
• Fr.-Lö. 21-22/7 Herrserien Tegelberga
• on. 26/7 Ej träning
• on. 2/8 19:00-19:50 Eget Fokus*
• on. 9/8 Ej träning
• on. 16/8 18:00-19:50 Spel på banan
• on. 23/8 19:00-19:50
• on. 30/8 19:00-19:50 Eget Fokus*
• on. 6/9 Ej träning
• on. 13/9 19:00-19:50
• on. 20/9 Ej träning
• on. 27/9 19:00-19:50
• on. 4/10 18:00-18:50 Utvärdering

Eget Fokus*Under pass märkta med eget fokus, hjälper Lars dig att träna på det du väljer att du behöver fokusera mer på just då.

ELIT EXTRA

Gruppindelning
Miranda Borg
Tova Jönsson
Tove Dellberg
Ludvig Andersson
Wille Aaröe
Hjalmar Karlsson
Albin Karlsson
Hampus Borg
Linus Jönsson
Pontus Larsson
Pontus Persson
Daniel Jönsson

Dagar & Tider vår, sommar & Höst
• må. 3/4 17:10-18:00
• må. 10/4 17:10-18:00
• må. 17/4 Ej träning
• må. 24/4 17:10-18:00
• ti. 2/5 17:10-18:00
• ti. 9/5 17:10-18:00
• ti. 16/5 17:10-18:00
• ti. 23/5 17:10-18:00
• ti. 30/5 17:10-18:00
• må. 5/6 17:10-18:00
• må. 12/6 17:10-18:00
• må. 19/6 17:10-18:00
• må. 26/6 17:10-18:00
• må. 3/7 17:10-18:00
• må. 10/7 17:10-18:00
• må. 17/7 17:10-18:00
• må. 24/7 17:10-18:00
• må. 31/7 17:10-18:00
• må. 7/8 17:10-18:00
• må. 14/8 Ej träning
• må. 21/8 17:10-18:00
• må. 28/8 17:10-18:00
• må. 4/9 17:10-18:00
• må. 11/9 17:10-18:00
• må. 18/9 17:10-18:00
• må. 25/9 17:10-18:00
• må. 2/10 17:10-18:00