Här presenterar vi pristagare för veckans tävlingar.
(gäller ej torsdagens Golfresan On Tour då det är prisutdelning efter tävlingen)
Prisutdelning på lördag kväll. Start vid 19.30 – 20.00
Vill ni reservera grillbuffé i samband med prisutdelningskvällen så välkomnar Bistro´n att ni meddelar antal

Ni som ej kan närvara är välkomna att hämta priser på Kansli fr.o.m. 22/7

Söndag – Värmeslaget
1. Alm/Gunnarsson/Nilsson 130
2. Karlsson/Karlsson/Broberg 133
3. Svensson/Burda/Isaksson 134
4. Folkesson/Folkesson/Folkesson 134
5. Jönsson/Jönsson/Jönsson 135
6. Kronholm/Olsson/Mattsson 136

Linus på linjen, Dam My Almkvist herr Christian Svensson
Närmast flagg, Dam Linda Nilsson Herr Ulf Jönsson

Måndag – Stena Line´s Mixed double greensome

A-klass
1. Broberg/Broberg 62
2. Ganslandt/Ganslandt 62
3. Albrektsson/Ganslandt 63
4. Nyström/Malmgren 64

B-klass
1. Eriksson/Eriksson 64
2. Johnsson/Jacobsson 64
3. Bomark/Bomark 65
4. Lindqvist/Lindqvist 66

Linus på Linjen, Dam Annette Alm Herr Wille Aaröe
Närmast flagg, Dam Kerstin Gunnarsson Herr Bengt Skoog

Tisdag – Shopens singel
A-klass
1. Håkan Johansson 66
2. Paul Welén 67
3. Kevin Lundell 69
4. Philip Broberg 69
5. Robert Andersson 70
6. Henrik Bengtsson 70
7. Staffan Jennefelt 70

B-klass
1. Berit Eldemar Nilsson 68
2. Tony Hansson 70
3. Bengt Johanssson 70
4. Mona ter Laak 70
5. Agneta Borg 70
6. Viggo Borg 73
7. Peter Johnsson 73

C-klass
1. Gert Friberg 28p

Linus på linjen, Dam Berit Eldemar Nilsson Herr Mats Backman
Närmast flagg, Dam Berit Eldemar Nilsson Herr Ulf Arnshed

Onsdag  ByggCity Texas Scramble
1. Ruffslagarna 52,2
2. Westman/almetoft/Eriksson/Welén 54,3
3. Po Hugget 54,3
4. Fantastic 4 54,7
5. Bengan Boy´s 54,8
6. Jönssons 55,2

Rakaste utslag, Dam Lisa Lessman Herr Georg Thelander
Närmast flagg hål 10, Dam Monica Jacobsson Herr Klaus Peter Lendt
Närmas flagg hål 15, Dam Ann Karlsson Herr Freddie Lienau

Fredag TT-Line singel
A-klass
1. Erik Eriksson 67
2. Truls Liliedahl 69
3. Kenneth Mårtensson 71
4. Freddie Lienau 72
5. Mats Backman 72

B-klass
1. Per-Olof Jönsson 62
2. Jan-Olof Riihiaho 70
3. Per Wahlström
4. Eva Jönsson
5. Jan Wallin

C-klass
1. Allan Olofsson 67
2. Karin Barthel 69
3. Annette Karlsson 69
4. Susanne Licke 70
5. Annette Alm 70

Linus på linjen, Dam Malin Dahl Herr Ronny Regmyr
Närmast flagg, A-klass Göran Holmer B-klass Torsten Kjellberg C-klass Karin Barthel

 

Lördag In i dimman

1. Ganslandt/Jönsson 119
2. Dahav/Licke 120
3.Skoog/Svensson/Lundvall 121
4.Johansson/Wirgin/Stavås 121
5.Karpinski/Jönsson/Hammargren 122
6.Broberg/Dahl/Aaröe 124