Nu startar vi upp 2018-års golfsäsong!

Nedan hittar du gruppindelning, dagar & tider.
OBS! Kontakta oss alltid om du inte kan komma på träningen!

Shop: 0410-330480
Lars Mobil: 0708-584260 (SMS Ok)

Elitgruppernas extra privatlektioner

Om du vill boka lektion enligt ditt spelarkontrakt kan du boka på 3 sätt.
1. Direkt med Lars
2. I shopen eller
3. Online via “Boka tid-knappen” nedan.
(Vid onlinebokning väljer du 25-minuters lektion för 1 person, men priset är givetvis det som ingår i kontraktet…)

ELIT grupp on. 17:00

Gruppindelning

1. Frida Blennow
2. Tova Jönsson
3. Tina Håkansson
4. Tove Dellberg
5. Miranda Borg
Tränare: Lars Lindh
Till våren ändras grupperna.

Vinter 17/18

On. 22/11 17.00-17.55
Ti 28/11 18:00-cirka 19:30 Föreläsning  Mental träning
On. 29/11 INGEN TRÄNING
On. 6/12 17.00-17.55
On. 13/12 17.00-17.55
On. 20/12 17.00-17.55
JULUPPEHÅLL
to. 25/1 17:00-17:55 OBS! den 25/1 är en torsd.
on. 31/1 17:00-17:55
on. 7/2 17:00-17:55
on. 14/2 17:00-17:55
on. 28/2 17:00-17:55
on. 14/3 17:00-17:55

ELIT grupp on. 18:00

Gruppindelning 

1. Måns Nordberg
2. Elliot Regina
3. Albin Holmer Wärneryd
Tränare: Lars Lindh
Till våren ändras grupperna.

Vinter 17/18

On. 22/11 18.00-18.55
Ti 28/11 18:00-cirka 19:30 Föreläsning  Mental träning
On. 29/11 INGEN TRÄNING
On. 6/12 18.00-18.55
On. 13/12 18.00-18.55
On. 20/12 18.00-18.55
JULUPPEHÅLL
to. 25/1 18:00-18:55 OBS! den 25/1 är en torsd.
on. 31/1 18:00-18:55
on. 7/2 18:00-18:55
on. 14/2 18:00-18:55
on. 28/2 18:00-18:55
on. 14/3 18:00-18:55

 

ELIT grupp on. 19:00

Gruppindelning 

1. Hampus Borg
2. Linus Jönsson
3. Wille Aaröe
4. Hjalmar Karlsson
5. Ludvig Andersson
Tränare: Lars Lindh
Till våren ändras grupperna.

Vinter 16/17

On. 22/11 19.00-19.55
Ti 28/11 18:00-cirka 19:30 Föreläsning  Mental träning
On. 29/11 INGEN TRÄNING
On. 6/12 19.00-19.55
On. 13/12 19.00-19.55
On. 20/12 19.00-19.55
JULUPPEHÅLL
to. 25/1 19.00-19.55 OBS! den 25/1 är en torsd.
on. 31/1 19.00-19.55
on. 7/2 19.00-19.55
on. 14/2 19.00-19.55
on. 28/2 19.00-19.55
on. 14/3 19.00-19.55

ELIT EXTRA

Elit extra har uppehåll under vintern och återkommer till våren igen!

ELIT A

Gruppindelning Höst
Alice Holmdahl
Hampus Borg
Linus Jönsson
Jesper Lundgren
Tina Håkansson
Miranda Borg
Tove Dellberg
Tova Jönsson
Emelie Blennow (USA)

Dagar & Tider vår, sommar & Höst

VÅR 
• må.-ti. 
26-27/3 Läger Halmstad Golfarena + spel på S:t Arild. Schema kommer…
on. 4/4 18:00-18:50 Eget Fokus*
on. 11/4 18:00-18:50
on. 18/4 Ej träning
on. 25/4 18:00-18:50
on. 2/5 18:00-18:50
on. 9/5 18:00-18:50 Eget Fokus*
Lö.
12/5 Juniorserien S:t Arild/Falsterbo
on. 16/5 18:00-18:50
on 23/5 18:00-1850 Eget Fokus*
Sö. 27/5 Juniorserien Vasatorp/Örestad
on. 30/5 18:00-19:50 Spel på banan
on. 6/6 Ej träning RÖD DAG
on. 13/6 18:00-18:50
on. 20/6 Ej träning

SOMMAR
on. 27/6 18:00-18:50
on. 4/7 18:00-18:50 Eget Fokus*
Sö. 8/7 Juniorserien Abbekås/Malmö Burlöv
on. 11/7 18:00-18:50 Eget Fokus*
Sö. 15/7 Juniorserien Trelleborg/Höganäs
on. 18/7 18:00-18:50
Fr.-Lö. 20-21/7 Damserien Wittsjö
Fr.-Lö. 20-21/7 Herrserien Falsterbo
on. 25/7 Ej träning
on. 1/8 18:00-18:50 Eget Fokus*
on. 8/8 Ej träning
on. 15/8 18:00-19:50 Spel på banan

HÖST
on. 22/8 Ej träning
on 29/8 18:00-18:50
on. 5/9 18:00-18:50 Eget Fokus*
on. 12/9 18:00-18:50
on. 19/9 18:00-18:50
on. 26/9 Ej träning
on. 3/10 18:00-18:50 Utvärdering

Eget Fokus*Under pass märkta med eget fokus, hjälper Lars dig att träna på det du väljer att du behöver fokusera mer på just då.

ELIT B

Gruppindelning Höst

Hjalmar Karlsson
Albin Wärneryd
Elliot Regina
Ludvig Andersson
Måns Nordberg
Philip Broberg
Wille Aaröe

Dagar & Tider vår, sommar & Höst

VÅR
• Lö.-sö.
1/4-2/4 Läger Halmstad Golfarena+ spel på S:t Arild. Schema kommer…
• 
on. 4/4 19:00-19:50 Eget Fokus*
• 
on. 11/4 19:00-19:50
• 
on 18/4 Ej träning
• 
on. 25/4 19:00-19:50
• 
on. 2/5 19:00-19:50
• 
Ons. 9/5 19:00-19:50 Eget Fokus*
• Lö. 12/5 Juniorserien St:Arild/Falsterbo
• on. 16/5 19:00-19:50
• 
Sö. 23/5 19:00-19:50 Eget Fokus*
• 
on. 27/5 Juniorserien Vasatorp/Örestad
• 
on. 30/5 Ej träning
• 
on. 6/6 Ej träning Röd dag
• 
on. 13/6 19:00-19:50
• 
Ons 20/6 Ej träning

SOMMAR
• on. 27/6 10.00-11.40 Spel på banan
• 
on. 4/7 10.00-11.40 Eget Fokus* dubbel pass
• 
Sönd 8/7 Juniorserien Abbekås/Malmö Burlöv
• 
On. 11/7 10.00-11.20 Eget Fokus*
•  
Sönd 15/7 Juniorserien Trelleborg/Höganäs
• 
on. 18/7 10.00-11.20
• 
Fr.-Lö. 20-21/7 Damserien Wittsjö
• 
Fr.-Lö. 20-21/7 Herrserien Falsterbo
• 
on. 25/7 10.00-11.20
• 
on. 1/8 10.00-11.20 Eget Fokus*
• 
on. 8/8 10.00-11.40 Spel på banan
• 
on. 15/8 Ej träning

HÖST
• on. 22/8 Ej träning
• 
on. 29/8 19:00-19:50
• 
on. 5/9 19:00-19:50 Eget Fokus*
• 
on. 12/9 Ej träning
• 
on. 19/9 19:00-19:50
• 
on. 26/9 Ej träning
• 
on. 3/10 18.00-18.50 Utvärdering

Eget Fokus*Under pass märkta med eget fokus, hjälper Lars dig att träna på det du väljer att du behöver fokusera mer på just då.

ELIT EXTRA

Gruppindelning
Hampus Borg
Linus Jönsson
Wille Aaröe
Ludvig Andersson
Måns Nordberg
Elliot Regina
Albin Holmer Wärneryd
Hjalmar Karlsson
Frida Blennow
Tina Håkansson
Alice Holmdahl
Tova Jönsson
Tove Dellberg
Miranda Borg

Dagar & Tider vår, sommar & Höst

må. 9/4 17:10-18:00
må. 16/4 17:10-18:00
må. 23/4 17:10-18:00
må. 30/4 17:10-18:00
ti. 8/5 16:10-17.00
ti. 15/5 16:10-17.00
ti. 22/5 16:10-17.00
ti. 29/5 16:10-17.00
må. 4/6 17:10-18:00
må. 11/6 17:10-18:00
må. 18/6 Ej träning
må. 25/6 17:10-18:00
må. 2/7 17:10-18:00
må. 9/7 17:10-18:00
må. 16/7 17:10-18:00
må. 23/7 17:10-18:00
må. 30/7 17:10-18:00
må. 6/8 17:10-18:00
må. 13/8 Ej träning
må. 20/8 17:10-18:00
må. 27/8 17:10-18:00
må. 3/9 17:10-18:00
må. 10/9 17:10-18:00
må. 17/9 17:10-18:00
må. 24/9 17:10-18:00
må. 1/10 17:10-18:00